Wyszukiwarka
-
Wycieczka do Wieliczki
Nasi wyjątkowi bohaterowie PKU stają przed zupełnie nowym wyzwaniem. Przedszkolne przygody przenoszą się z dala od znanych murów - na wycieczkę! Jak kochane fenylaki i ich rodzice poradzą sobie w tej sytuacji? I czy tajna misja towarzysząca wyprawie się powiedzie? Odkryjcie nową bajkę o Witku i Florce - sprawdźcie, jak im poszło!
-
Warsztaty kulinarne „Chleb i nie tylko” – integracja i przydatna wiedza dla członków Stowarzyszenia
Poznaj relację z warsztatów kulinarnych „Chleb i nie tylko” organizowanych przez Gdańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Fenyloketonurią.
-
Obchody 30-lecia działalności Gdańskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci z Fenyloketonurią
Obchody 30-lecia Gdańskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci z Fenyloketonurią w Gdańsku były niezwykłym wydarzeniem dla członków organizacji.
-
Bezpieczne Halloween z PKU – jak zapewnić dziecku przyjazne Halloween zgodne z dietą?
Zobacz, jak podejść do świętowania halloween, gdy Twoje dziecko choruje na PKU. Poznaj praktyczne porady i odpowiednio zaplanuj ten dzień.
-
Bajka o małym Antku, który nie może jeść wszystkiego
Poznajcie historię małego Antka, który urodził się z fenyloketonurią. Dowiedz się, jak Antek i jego rodzina radzą sobie z codziennymi wyzwaniami.
-
Odwiedziny babci
Drrrrryń, nadleciał statek z planety PKU! Odkryjcie nowe, kosmiczne przygody naszych zuchów. biedronki Florki i myszki Witka - kto tym razem zawita do ich fortu z poduszek i... To znaczy - do ich pozaziemskiej bazy? Wbrew pozorom nie będzie to kosmita, a sami bohaterowie przekonają się, że chociaż każdy z nas jest wyjątkowy na inny sposób, nie czyni nas to przybyszami z innej planety. Poznaj historię o tym, że życie z PKU wcale nie różni się od tego, które prowadzą nasi bliscy i znajomi.
-
Specjalistyczna żywność niskobiałkowa
Specjalistyczna żywność niskobiałkowa to kluczowy element diety osób z fenyloketonurią. Dowiedz się, produkty można bezpiecznie spożywać.
-
Fenyloketonuria, a zaburzenia odżywiania
Fenyloketonuria (PKU) i zaburzenia odżywiania mogą się wzajemnie wpływać, szczególnie u dzieci. Jak rozpoznać ryzyko i wspierać pacjentów?
-
Jak dobrze zorganizować się w nadchodzącym roku szkolnym – tipy dla Rodziców.
Jak dobrze zorganizować się w nadchodzącym roku szkolnym? Poznaj sposoby na planowanie zajęć, przygotowanie posiłków i dbanie o zdrowie dziecka.
-
Świadczenia pielęgnacyjne
ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE dla opiekunów osób niepełnosprawnych od 2024 roku | VitaPKU
-
Plasterek na ból
Zapraszamy Was do kolejnej opowieści ze świata PKU! Wyjątkowe dzieci mają wyjątkowe potrzeby - w tej bajce dowiecie się, jak biedronka Florka radzi sobie z regularnymi badaniami fenyloalaniny. Czy znajdzie wsparcie w swojej sytuacji? Kto jeszcze, poza innymi fenylakami, okaże jej swoje niezwykłe zrozumienie? Odkryjcie sami historię plasterka, który otworzy przed Florką... zupełnie nowe znajomości.
-
Jakie parametry zdrowia warto kontrolować, jeśli jesteś osobą dorosłą i chorujesz na fenyloketonurię ?
Dowiedz się, jakie parametry zdrowia warto regularnie monitorować, jeśli chorujesz na fenyloketonurię (PKU). Artykuł omawia kluczowe wskaźniki zdrowia.
-
Fenyloketonuria na świecie – jak wygląda leczenie w krajach?
Dowiedz się, jak poszczególne kraje radzą sobie z leczeniem PKU oraz jakie innowacyjne terapie są dostępne dla pacjentów na całym świecie.
-
Fenyloketonuria a aktywne życie na przykładzie historii Antka.
PKU nie musi ograniczać aktywności fizycznej. Poznaj historię Antka, fenylaka, który realizuje swoje sportowe cele i nieustannie zdobywa nowe medale.
-
Dzień Pizzy
Myszka Witek i biedronka Florka to wspaniały team dwóch przedszkolaków z PKU! Poznaj ich najnowszą przygodę - wspólnie odkrywają kosmos i... niezwykłe przepisy na pizzę. Zobacz, jak ich charaktery się dopełniają oraz wspierają wzajemnie i pokaż swojemu dziecku, że dla pociech z PKU nie ma rzeczy niemożliwych!
-
Świadome planowanie potomstwa u kobiet z PKU (antykoncepcja, przygotowanie do ciąży)
Poznaj zalecenia dotyczące antykoncepcji, wizyt w Poradni Chorób Metabolicznych, oraz kluczowe kroki w planowaniu zdrowej ciąży i ochrony przyszłego dziecka przed zespołem fenyloketonurii matczynej.